زلزله های ايران   

نقشه زلزله های ایران در سایت سازمان نقشه برداری

 
 

www.ncc.org.ir
بخش فارسی پایگاه از چیدمان و حجم اطلاعاتی بالنسبه خوبی برخوردار است و بخش انگلیسی آن نیز که در نشانی اینترنتی قرار دارد از رویکرد اطلاع رسانی مطلوبی برخوردار است.

نقشه زلزله های ایران در سایت سازمان نقشه برداری
سایت اینترنتی سازمان نقشه برداری کشوری، یکی از پایگاههای رسمی و فنی جمهوری اسلامی در شاهراه جهانی اطلاع‌رسانی است که از مدتی پیش توسط گروهی از متخصصان این سازمان طراحی و راه اندازی شده است.
درایندکس بخش فارسی سایت آمده است: سازمان نقشه‌برداري كشور National Cartographic Center با سابقه بيش از50 سال توليد نقشه به عنوان يكي از سازمان‌هاي وابسته به سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور با هدف برنامه‌ريزي، هدايت،استاندارد كردن، نظارت و يكنواختي تهيه نقشه و اطلاعات مكاني مبنايي، پوششي و موردي انجام وظيفه مي‌کند. اين اطلاعات با بهره‌گيري از توانمندي‌هاي كشور تهيه و به‌هنگام مي‌شوند.
بخش فارسی پایگاه از چیدمان و حجم اطلاعاتی بالنسبه خوبی برخوردار است و بخش انگلیسی آن نیز که در نشانی اینترنتی قرار دارد از رویکرد اطلاع رسانی مطلوبی برخوردار است.
http://www.ncc.org.ir/index1e.htm در ایندکس پایگاه مطالبی چون: تازه‌های سایت، پروژه‌های در دست اقدام سازمان، محصولات ارائه شده توسط سازمان نقشه‌برداری کشوری به همراه معرفی کمیته‌ها و شوراهای فنی و تخصصی این سازمان در صفحات جداگانه‌ای در چیدمان‌های متفاوتی عرضه شده است.
سیستم مدیریت کیفیت سازمان که در آدرس http://www.ncc.org.ir/nccIso.htm قرار دارد به همراه اطلاعاتی درباره استاندار سازی اطلاعات مکانی که در نشانی http://www.ncc.org.ir/standards.htm قرار گرفته و بخش معرفی شرکت‌های مشاور نقشه‌برداری که فهرست آن نیز در لینک http://www.ncc.org.ir/fsurveyco.htm قرار گرفته دارد، به عنوان بخش‌های تکمیلی پایگاه معرفی شده‌اند. همایش ملی بهره وری و توسعه نیز که نشانی سایت رسمی آن در آدرس : www.mpo-as.ir است به عنوان تنها بنر تبلیغاتی سایت ارائه شده است.
معرفی سایت‌هایی مرتبط با وضعیت اطلاع رسانی و فنی سازمان در پایگاه وب این مرکز، می‌تواند علاقه‌مندان بیشتری را به این سایت جذب کند. گفتنی است که سایت سازمان ملی بهره وری ایران در نشانی www.nipo.ir قابل دسترس است.
آخرین اخبار و گزارشات واصله از سازمان نقشه‌برداری کشوری که می‌تواند مورد توجه محققان جغرافیا یا مسئولان رسانه‌های گروهی قرار گیرد، در نشانی http://www.ncc.org.ir/news.htm قرار دارد. حال اگر می‌خواهید نقشه گسل‌های ایران را دراین سایت مشاهده کنید به نشانی http://www.ncc.org.ir/earthQuakes.htm مراجعه کنید.
البته این بخش اطلاعات تکمیلی خاصی را برای آن دسته از کاربرانی که در مورد مهندسی زلزله چیزی نمی‌دانند ارائه نکرده است. به‌هر حال این پایگاه رویکرد کاملا علمی و تخصصی دارد و کاربر عمومی را جذب نمی‌کند.

لینک
سه‌شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸٤ - ویدا وحیدنیا